Jest taka gra na Playstation 4, która wciągnie zarówno dorosłych jak i dzieci. Jest nią „Grow Home”, gra zręcznościowa wydana przez Ubisoft. Poza ciekawą, trójwymiarową grafiką wykorzystano tu zaawansowaną mechanikę ruchu podczas wspinaczki. Za pomocą pada osobno kontrolujemy ręce głównego bohatera robota, dzięki czemu może on chwycić się każdej wystającej powierzchni i wspinać się praktycznie po wszystkim: po skałach, roślinie, a nawet pochyłych drzewach.

Robot o imieniu B.U.D. przemierza galaktykę w poszukiwaniu nasion gigantycznej rośliny, które pomogą mu ocalić jego planetę. Przemieszcza się między lewitującymi wysepkami, wspina się na gigantyczną roślinę by dotrzeć do swojego statku. W podrózy pomagają mu pędy rośliny Star Plant, które B.U.D. może kontrolować i odpowiednio kierując ich wzrostem łączyć ze sobą latające wyspy i tym samym tworzyć szlak po którym się wspina.  Na naszej drodze napotkamy owce, a nawet kury, które możemy gonić, łapać i przenosić. Nie mają znaczenia dla przebiegu gry, ale sprawiają dużo frajdy szczególnie dzieciom. Podczas wspinaczki istnieje duże ryzyko upadku. Aby złagodzić lądowanie B.U.D. używa kwiatków jako spadochronu. 

 

Moja córka Mia zaczęła grać w „Grow Home” krótko przed swoimi 3 urodzinami. Początkowo chaotycznie chodziła robocikiem w przypadkowym kierunku, ale szybko nabrała wprawy. Teraz, mając już 4 lata gra idzie jej bardzo dobrze. Co zresztą widać na poniższym filmie: wykonała naprawdę trudny skok z bazy i szczęśliwie wylądowała bez użycia spadochronu.

Gra dostępna jest na PlayStation 4 oraz PC.

Podoba Ci się ten wpis? Udostępnij go!

Posted in gry